Cosmetice Lady's
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cosmetice Lady's

Acest forum nu apartine Companiei Lady's, el a fost creat pentru a veni in sprijinul persoanelor care doresc sa devina reprezentanti sau cumparatori ai produselor Lady's.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Tratamente cosmetice home made 124_Parfum pretty lady
Tratamente cosmetice home made 125_Bijuterii placate cu argint
Tratamente cosmetice home made 126_Colectie Lucky pentru el
Tratamente cosmetice home made 127_Luciu pentru buze
Tratamente cosmetice home made 128_Lac de unghii
Tratamente cosmetice home made 129_Lipstick Isabelle Dupont
Tratamente cosmetice home made 130_Rimel Isabel Dupont
Tratamente cosmetice home made 131_Ladys coperta catalog
Lady's cosmetice
Tratamente cosmetice home made 169_Ladys.ro
Noul catalog Lady’s
Tratamente cosmetice home made 167_Copy of Ladys_Cosmetice
Ultimele subiecte
» Dezvoltarea retelei ,ajutor
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMar Oct 09, 2012 4:13 am Scris de bulgaru1971

» Pudra versus Perle pentru fata
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeDum Sept 09, 2012 3:30 am Scris de Adelina B

» Inscrieri reprezentanti Diva Life Cosmetics
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Iun 15, 2012 5:44 pm Scris de Admin

» Concurs organizat de Forum Cosmetice Lady's in perioada 14.03 - 21.03 2011
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeJoi Apr 19, 2012 8:26 pm Scris de Admin

» Concurs Catalog Lady's
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeJoi Apr 19, 2012 8:22 pm Scris de Admin

» Programul Lady's de sarbatori
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeDum Dec 18, 2011 4:38 am Scris de Admin

» Bancuri Ilustrate
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMier Dec 07, 2011 4:51 am Scris de Admin

» A aparut noul catalog Lady's
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMier Noi 09, 2011 2:08 am Scris de Admin

» Catalog Margo
Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 9:12 pm Scris de Admin

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forum cosmetice Lady's pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Cosmetice Lady's pe site-ul dvs. de bookmarking social
Parteneri
Cosmetice Ladys
Parteneri cosmetice
Ladys cosmetice Margo cosmetice Catalog Ladys Catalog Margo

 

 Tratamente cosmetice home made

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ClaudiaLungu




Mesaje : 1
Data de inscriere : 16/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMier Mar 16, 2011 4:10 pm

1. Demachiant pentru ochi : uleiul de masline sau de struguri

Daca demachiantul pentru ochi din comert iti irita ochii, poti face unul acasa. Singurul lucru de care ai nevoie este uleiul de masline sau cel din seminte de struguri. Aceste uleiuri naturale sunt foarte blande cu zona ochilor si ajuta la indepartarea machiajului.

In plus, pe langa demachiantele normale, uleiul de masline hraneste pielea sensibila si hidrateaza genele, facandu-le sa creasca mai mari si mai groase.

2. Tratamentul cu aspirina

Acidul acetilsalicilic este un ingredient foarte util in combaterea acneei si a petelor de pe fata.
Incalzeste cateva linguri de apa si adauga doua comprimate intregi de aspirina in apa. Amesteca bine pana cand pastilele s-au dizolvat in intregime. Foloseste degetele pentru a lua din compozitie si a masa pielea , apoi lasa sa actioneze pentru cinci minute.

Pentru rezultate vizibile, repeta tratamentul in fiecare saptamana.

3. Scapa de pete cu ajutorul capsunilor

Taie doua capsuni de marime normala pe lungime si in jumatate. Foloseste o furculita si inteapa usor capsunile pentru a ajuta la eliberarea sucului. Pune jumatatile taiate pe fata si incepe sa masezi, realizand cercuri mici. Lasa sa actioneze pentru doua minute si apoi clateste cu apa.

Sucul de capsuni contine substante care lumineaza pielea si, daca acest tratament este folosit cu regularitate, poate duce la disparitia petelor inestetice.
Capsunile sunt bune si pentru curatarea si albirea dintilor.

4. Tratamentul cu castraveti

5 Tratamente cosmetice home madeCauta un castravete putin mai galben (daca este mai galben inseamna ca este mai copt) si taie cateva felii de maxim un centimetru grosime. Aseaza cu atentie cate o felie pe fata ta si incearca sa nu vorbesti sau sa razi deoarece feliile de castravete sunt foarte alunecoase. Asteapta cinci minute si apoi clateste cu apa calduta sau rece.

Feliile de castravete ajuta la reducerea rosetii si a umflaturilor si la calmarea zonelor sensibile. Poti folosi acest tratament dupa o zi petrecuta la plaja.

5. Gheata pentru pori

Daca dupa dus pielea este prea rosie sau porii sunt foarte dilatati, incearca urmatorul truc: ia un prosop din bumbac si tine-l pentru cateva minute intr-o “baie de gheata” (pune intr-un vas apa rece si cateva cuburi de gheata). Scoate prosopul si stoarce-l pentru a scapa de excesul de apa, apoi pune-l pe fata pentru cinci minute.

Vei observa ca dupa pielea ta va fi mult mai sanatoasa si mai odihnita. Temperatura rece ajuta la inchiderea porilor si la strangerea capilarelor care cauzeaza roseata.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 12:14 am

Foarte bune şi utile sfaturile! Mulţumesc mult că le-ai împărtăşit cu noi! Cu siguranţă vor prinde bine câteodată.
Sus In jos
ana_mary




Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 27

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: tratamente   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 3:18 am

multumim pentru sfaturi, imi vor fi de folos caci sunt la o varsta la care am probleme cu acneea.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 3:42 am

Nu ştiu cum, dar am sărit sfatul 3. L-am citit acum şi este chiar foarte interesant! Dar nu ştiu cum să faci ca să nu mănânci căpşuna înainte s-o 'foloseşti'. Smile)
Sus In jos
ana_mary




Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 27

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: tratamente   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 3:49 am

Smile da aveti dreptate dar incercam sa ne abtinem
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 3:54 am

Câteodată e prea greu, la cât de apetisante sunt căpşunile. Smile)
Sus In jos
ana_mary




Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 27

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: tratamente   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 3:57 am

va inteleg. si mie imi plac mult capsunile
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 4:30 am

Nu e nicio problemă atâta timp cât ne întoarcem la subiectul nostru. Razz

Legat de castraveţi, am văzut că sunt folosiţi în multe tratamente şi au rezultate interesante!
Sus In jos
ana_mary




Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 27

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: tratamente   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 4:32 am

da. am inteles ca ajuta mult pentru curatarea tenului
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeVin Mar 18, 2011 4:34 am

Din păcate n-am încercat niciodată. Chiar o să încerc, că am devenit curioasă.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 3:21 am

Uleiul de masline stiu ca este bun pentru ten,dar nu este recomandat pentru tenul gras.
Zeama citricelor se foloseste in loc de lotiune tonica.
Tarate amestecate cu putina apa pentru gomaj.
Castravete si struguri albi pentru hidratare.
Masca din argila amestecata cu apa sau cu zeama de fructe/legume.

Eu le folosesc din cand in cand. Sper ca v-am fost de ajutor.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 3:22 am

Interesante şi aceste sfaturi. Mulţumim mult Ayiram!
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 7:39 am

Mai stiu un tratament de data aceasta pentru unghii (si e super bun). Se fierbe o ceasca de ulei(la belmare); dupa ce se raceste semnificativ se tin degetele in el 15-20 minute. Dupa spalare cu sapun, se ia o lamaie, se taie pe jumatate si se baga unghiile in ea pentru 5-10 minute.
Unghiile vor capata un aspect rozaliu sanatos.



Un tratament bun pentru parul subtire si deteriorat.
-1 galbenus de ou
-2 linguri rom(alcool)
-2 lingurite ulei de ricin
Se amesteca toate aceste 3 ingrediente si se face o masca pe parul umed si proaspat spalat. Dupa 30 minute se clateste cu apa din abundenta si se da cu ulei de masline.



Pentru picioare (talpi) cel mai bun tratament este mersul descult prin nisip si pietris. Se curata toate celulele moarte si face bine si la circulatie periferica. Dupa aceasta plimbare si respectiv un dus, se hidrateaza talpile cu ulei de masline.


Ultima editare efectuata de catre Ayiram in Sam Mar 19, 2011 7:53 am, editata de 1 ori
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 5:43 pm

De treaba cu mersul prin nisip am auzit şi eu că este foarte eficientă. În rest, mulţumim pentru celelalte sfaturi!
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeDum Mar 20, 2011 12:35 am

Mai dati si voi idei sa mai incerc si eu altceva...Bine,ca Angelina Jolie nu m-as putea face, dar cat de cat Laughing
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeDum Mar 20, 2011 6:23 pm

Tratament pentru păr cu castravete

Tratamente cosmetice home made Cucumber_in

Ai nevoie de:

* 1 castravete
* 1-2 linguri de ulei de măsline

Pune uleiul şi castravetele într-un blender. Aplică masca obţinută pe păr, mai ales la vârfuri. Las-o să acţioneze 15 minute, şamponează de 2 ori şi aplică balsamul.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeLun Mar 21, 2011 11:50 pm

Pentru a opri căderea părului, care primăvara se accentuează, masează regulat rădăcinile părului cu infuzie concentrată de frunze proaspete de urzică. Şi gălbenuşul de ou, în combinaţie cu uleiul de măsline, îţi vine în ajutor. Nu trebuie decât să te speli pe păr cu un amestec format din trei gălbenuşuri, o lingură de ulei de măsline şi puţină apă rece. Clătirea se face cu apă aproape rece, cu puţin suc de lămâie.


Pentru regenerarea parului, se face o infuzie de foi de dafin (10 foi dafin la 2 cani apa). Dupa ce parul a fost spalat, ultima clatire sa face cu o cana cu infuzie de dafin. Pentru a vadea rezultate, tratamentul se urmeaza 2 luni (de 2 ori pe saptamana).

A nu se amesteca tratamentele intre ele...Se vor face separat.

Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMar Mar 22, 2011 12:05 am

TRATAMENTE NATURALE CU OUĂ!


Tratamente pentru par

1. Galbenus de ou pentru par uscat si degradat

Galbenusul de ou in combinatie cu uleiul de masline se transforma intr-un balsam de par excelent pentru parul uscat si lipsit de vitalitate. Antioxidantii si nutrientii din aceasta reteta regenereaza si cresc rezistenta firului de par. Pentru aceasta reteta ai nevoie de 2 lingurite de ulei de masline, 2 galbenusuri de ou, 2 lingurite de miere si o lingurita de otet. Amesteca mai intai mierea cu oul pana se combina, adauga otetul si amesteca bine iar apoi toarna uleiul de masline putin cate putin ca la maioneza.

Aplica tratamentul pe parul umezit incepand de la radacini. Maseaza bine scalpul cu buricele degetelor iar apoi intinde amestecul pana la varfuri. Acopera capul cu o casca de dus sau cu un prosop incalzit. Dupa 20-30 de minute indeparteaza tratamentul din par cu apa calda. Spala-ti parul cu un sampon potrivit tipului tau de par. Tratamentul se face saptamanal.

2. Tratament cu ou pentru par gras

Reteta seamana cu cea prezentata anterior insa uleiul de masline se inlocuieste cu 2 lingurite de suc de lamaie. Se bat 2 galbenusuri de ou, se adauga 2 lingurite de miere, iar dupa ce s-au amestecat se adauga sucul de lamaie si o lingurita de otet. Se aplica pe parul umed, se acopera cu o casca de dus sau cu un prosop incalzit si se lasa pentru 40 de minute. Daca folosesti un prosop incalzit ai grija ca din cand in cand sa il reincalzesti. Dupa cele 40 de minute clateste parul cu apa calda si foloseste putin sampon potrivit tipului tau de par. Daca mirosul de ou persista atunci clateste-ti parul cu apa in care ai adugat o cescuta de otet sau jumatate de ceasca de suc de lamaie. Tratamentul se face saptamanal.


Masti faciale

1. Masca hranitoare pentru tenul gras

Pentru aceasta masca nu ai nevoie decat de un ou. Separa albusul de galbenus. Bate albusul spuma si aplica-l cu degetele pe fata. Lasa-l pana cand se intareste (daca nu mai poti zambi inseamna ca s-a intarit) iar apoi spala-l cu apa calda. Aplica pe tenul curat galbenusul de ou. Lasa-l si pe acesta sa se usuce iar apoi clateste-ti tenul cu apa calda iar la urma cu apa rece. Tamponeaza fata cu un prosop din bumbac si aplica un strat de crem hidratanta pentru ten gras.

2. Masca pentru tenul uscat

Ai nevoie de un galbenus de ou, o lingurita de lapte praf si o lingurita de miere. Mai intai bate bine galbenusul de ou iar apoi amesteca restul ingredientelor. Bate amestecul in continuare pana obtii o pasta. Aplica amestecul pe fata, lasa-l pentru jumatate de ora si clateste cu apa calda iar apoi cu apa racoroasa. La final aplica o crema hidratanta.

3. Masca revitalizanta pentru orice tip de ten

Amesteca un galbenus de ou cu o lingurita de miere, o lingurita de vitamina E uleioasa si o lingurita de ulei de migdale pana obtii o pasta. Aplica aceasta pasta pe fata curata iar dupa 15 minute indeparteaz-o cu apa calda.

4. Tratament pentru ridurile fine

Spala-ti fata cu apa calduta si inainte de a se usca complet aplica cu ajutorul unui disc demachiant albusul batut de la un ou. Lasa albusul sa se usuce, clateste fata cu un amestec format dintr-o cana de lapte si 2 cani de apa iar apoi tamponeaz-o cu un prosop moale.

5. Tratament pentru puncte negre

Bate albusul de la un ou, adauga cateva picaturi de suc de lamaie si aplica amestestecul peste zonele afectate de puncte megre. Lasa sa se ususce iar apoi clateste cu apa calda. Aceasta reteta nu e recomandata persoanelor cu tenul uscat.

Tratamente pentru unghii

1. Tratament pentru intarirea unghiilor I

Amesteca 2 galbenusuri batute cu o lingurita de miere si cu un sfert de cana de lapte. Stai cu unghiile in acest amestec pentru 15 minute. Calciul din lapte si proteinile din ou iti vor trata unghiile deteriorate si le vor intari.

2. Tratament pentru intarirea unghiilor II

Amesteca 2 galbenusuri de ou cu o lingurita de ulei de masline. Vei obtine o pasta asemanatoare cu o maioneza. Introdu unghiile in acest amestec pentru 10 minute iar apoi clateste bine cu apa calda. Tratamentul se face de doua ori pe saptamana.

Tratamente cosmetice home made 000
Sus In jos
ana_mary




Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 27

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: tratamente   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMar Mar 22, 2011 1:36 am

multumim mult pentru acel tratament
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitimeMier Mar 23, 2011 12:20 am

Multumiri pentru tratamente. O sa le incerc.


Uleiul de masline este cel mai bun tratament pentru par, piele, unghii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tratamente cosmetice home made Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente cosmetice home made   Tratamente cosmetice home made I_icon_minitime

Sus In jos
 
Tratamente cosmetice home made
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Concurs organizat de Forum Cosmetice Lady's in perioada 14.03 - 21.03 2011

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cosmetice Lady's :: Diverse :: Tratamente naturiste-
Mergi direct la: