Cosmetice Lady's
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cosmetice Lady's

Acest forum nu apartine Companiei Lady's, el a fost creat pentru a veni in sprijinul persoanelor care doresc sa devina reprezentanti sau cumparatori ai produselor Lady's.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 124_Parfum pretty lady
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 125_Bijuterii placate cu argint
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 126_Colectie Lucky pentru el
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 127_Luciu pentru buze
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 128_Lac de unghii
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 129_Lipstick Isabelle Dupont
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 130_Rimel Isabel Dupont
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 131_Ladys coperta catalog
Lady's cosmetice
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 169_Ladys.ro
Noul catalog Lady’s
Cum ne dam seama daca un parfum este original? 167_Copy of Ladys_Cosmetice
Ultimele subiecte
» Dezvoltarea retelei ,ajutor
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeMar Oct 09, 2012 4:13 am Scris de bulgaru1971

» Pudra versus Perle pentru fata
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeDum Sept 09, 2012 3:30 am Scris de Adelina B

» Inscrieri reprezentanti Diva Life Cosmetics
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeVin Iun 15, 2012 5:44 pm Scris de Admin

» Concurs organizat de Forum Cosmetice Lady's in perioada 14.03 - 21.03 2011
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeJoi Apr 19, 2012 8:26 pm Scris de Admin

» Concurs Catalog Lady's
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeJoi Apr 19, 2012 8:22 pm Scris de Admin

» Programul Lady's de sarbatori
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeDum Dec 18, 2011 4:38 am Scris de Admin

» Bancuri Ilustrate
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeMier Dec 07, 2011 4:51 am Scris de Admin

» A aparut noul catalog Lady's
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeMier Noi 09, 2011 2:08 am Scris de Admin

» Catalog Margo
Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 9:12 pm Scris de Admin

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Bookmarking social
Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Forum cosmetice Lady's pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Cosmetice Lady's pe site-ul dvs. de bookmarking social
Parteneri
Cosmetice Ladys
Parteneri cosmetice
Ladys cosmetice Margo cosmetice Catalog Ladys Catalog Margo

 

 Cum ne dam seama daca un parfum este original?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 80
Data de inscriere : 02/10/2010

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeDum Feb 27, 2011 10:17 pm

1. Ambalajul conteaza! Parfumul dorit trebuie sa aiba o cutie autentica. Este destul de usor sa verifici acest lucru, mai ales cand cumperi on-line, cu ajutorul internetului. O simpla cautare pe google si gasiti imediat. Cauti produsul si compari aspectul ambalajelor.

2. Un parfum sigilat bine! Majoritatea cutiilor de parfum sunt invelite intr-un strat de celofan. Acest lucru nu reflecta mereu calitatea unui parfum original. Anumiti designeri nu acorda atata atentie acestui aspect si drept urmare, exista multe parfumuri in ambalaje nesigilate. Celofanul respectiv nu reprezinta o garantie a originalitatii, este un element usor de contrafacut. De retinut! Majoritatea parfumurilor contrafacute detin un celofan mult mai gros pe cand cel care inveleste produsul original este de o textura mult mai fina.

3. Codul produsului! In majoritatea cazurilor, codul inscriptionat pe sticla este similar cu cel printat pe cutie. Trebuie sa tineti cont si de acest aspect. S-au intalnit multe cazuri in care o simpla cifra a demascat un produs copiat la perfectie.

4. Un parfum bun, pulverizat pe o bucata de hartie trebuie sa-si mentina mirosul cel putin 24 de ore. Daca nu aveti incredere in produsul respectiv, incercati si acesta varianta.

5. Sticla parfumului! Sticla parfumului trebuie sa fie intr-o conditie perfecta si nu ar trebui sa prezinte scurgeri de nici un fel. Daca exista asa ceva cu siguranta parfumul cumparat nu este unul original. De asemenea pereti sticlei sa nu contina bule de aer sau sa fie zgariati.

6. Un parfum limpede! Scuturati sticla de parfum, daca parfumul este autentic bulele de aer ar trebui sa dispara in aproximativ 10 secunde. Daca nu dispar si parfumul se prezinta spumos inseamna ca nu este cea ce cautati.In momentul agitarii parfumului lichidul nu trebuie sa prezinte impuritati de nici un fel.

7. Testul geamului! Se spune ca un parfum de calitate, de o consistenta echilibrata si dotat cu un pulverizator autentic nu se va prelinge in momentul aplicarii sale pe o suprafata lucioasa. O simpla pulverizare pe un geam sau o oglinda va poate convinge de acest lucru. Lichidul pulverizat trebuie sa fie uleios, daca este apa chioara atunci sigur pafumul nu este autentic.
Sus In jos
http://ladyscosmetice.com
kdx




Mesaje : 19
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeLun Mar 14, 2011 3:07 am

Uite niste sfaturi bune dar nu intoteauna este asa adica multi au incercat sa faca faza cu hartia si a dat roade da na rezistat pe haine si au fost dezamagiti parrerea unor prieteni.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeLun Mar 14, 2011 3:36 pm

Foarte bune sfaturi şi metode destul de interesante pentru a deosebi un fake de un original. Cu siguranţă sunt bine-venite! Mulţumim!

O zi bună!
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 2:00 am

Am auzit si eu o metoda de testare a parfumurilor. Pulverizati pe mana parfumul apoi suflati fum de tigara.Daca parfumul miroase mai mult a alcool iar mirosul de baza se diminueaza,inseamna ca e "fake".
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 2:02 am

Încă o metodă interesantă, chiar dacă familia mea nu este fumătoare. Mulţumim!
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 2:11 am

Pentru putin.Am incercat si eu metoda cu fumul de tigara pe un parfum original si nu si-a schimbat mirosul
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 2:39 am

Eu sper că nu va fi nevoie să apelez la aceste metode, deoarece cumpăr de la firme serioase (Lady's se numără mai recent printe ele) şi ştiu că au produse de calitate.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 2:42 am

Si eu sper sa nu avem parte de metode de testeare a originalitatii parfumurilor.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 3:55 am

Am avut ocazia să cumpăr de la cineva un parfum, pentru că nu îl găseam în niciun magazin, iar aceste sfaturi mi-ar fi prins bine atunci.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 4:36 am

Nu prea ne-am potrivit....Ori tu trebuia sa iti cumperi parfumul acum, ori eu sa iti fi prezentat metoda de testare cu fumul, mai devreme.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 4:55 am

Oricum, nu sunt fumător, dar până la urmă s-a dovedit că era original parfumul. :-)
Îţi dai seama încă de la prima folosire.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 7:30 am

Nu iti dai seama la toate parfumurile de la prima utilizare. Un exemplu ar fi parfumul B.U. (cel clasic albastru cu galben)...cand a aparut era puternic si foarte dragut,dar la cativa ani l-au stricat.Nu mai este la fel de puternic si il poti confunde lejer cu un fake (care se numeste in Europa U.B.).

Oricum, ideal ar fi sa nu avem parte de chestii aiurea cu parfumurile.

Un parfum sa o nota de eleganta si bun gust fiecarei persoane.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 5:41 pm

Da, în cazul B.U. ai dreptate. S-a cam 'corupt' firma după ce a trecut timpul.
Sus In jos
Ayiram

Ayiram


Mesaje : 130
Data de inscriere : 19/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeDum Mar 20, 2011 12:38 am

Pacat de ei. Mi-au placut cand au aparut. Imi pare rau ca nu mai sunt ce au fost.
Sus In jos
danysan2002

danysan2002


Mesaje : 197
Data de inscriere : 14/03/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeDum Mar 20, 2011 2:52 am

Da, chiar aveau un miros plăcut! Păcat de ei totuşi...
Sus In jos
roscaraluca




Mesaje : 14
Data de inscriere : 03/09/2011

Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitimeMier Sept 14, 2011 8:53 pm

Si eu am fost fan BU! Acum m-am indragostit de Citrus. Imi place la nebunie!
Sus In jos
http://www.jocuricumario.net
Continut sponsorizat





Cum ne dam seama daca un parfum este original? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ne dam seama daca un parfum este original?   Cum ne dam seama daca un parfum este original? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cum ne dam seama daca un parfum este original?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cosmetice Lady's :: Cosmetice generalitati :: Parfumuri originale-
Mergi direct la: